HABERLER

Anasayfa

Haberler

Mevsim Değişirken

Mevsim Değişirken

2014-04-08 14:43:20

Yer değişimi yapın
Birkaç eşyanın yerini değiştirerek daha samimi ve sohbete imkan tanıyan bir düzenleme yapabilir misiniz? Unutmayın  eşyaların yerlerinde yapacağınız değişiklerle daha akıcı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Böylece daha ferah bir görünüm yaratabilir ya da odanızı sohbet, televizyon, kitap okuma gibi çeşitli ihtiyaçlarınıza göre bölümlere  ayırarak farklı düzenlemelere imza atabilirsiniz.

 

Bir tablo gibi düşünün
Dekorasyonunuzu oluştururken resim yapıyormuş gibi kendi tablonuzu oluşturun. Tablonuzda ilginç, dinamik ve sizi  anlatan düzenlemeler deneyin. Eşya ve objeleri dengede tutan, bakışları odanın yukarısından aşağıya doğru  hareketlendiren düzenlemeler iyi sonuç verecektir. Arka planda uzun, ön tarafta daha küçük eşya ve objeleri  kullanabilirsiniz. Duvara asacağınız büyük bir tablonun önüne küçük aksesuarlar yerleştirebilirsiniz. Renkli ciltleri  olan kitaplarla sadece sehpalarda değil evin her köşesinde güzel düzenlemeler yapabilirsiniz.

Dağınıklığa paydos
Evinizi kaotik bir ortam olmaktan çıkarmak için ufak eşyalarınızı derli toplu tutacak büfe ya da dolap gibi çözümlere  başvurabilirsiniz. Mutfaktaki dağınıklığı önlemek için renklendireceğiniz bir şifoniyer kullanabilir, tabak-çanak benzeri çeşitli mutfak eşyalarını buraya yerleştirebilirsiniz. Eski bir bavul ya da sandığı yatak sonunda kullanacağınız mini bir  puf haline getirebilir, içerisine de fazla eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Dengeyi bulun
Evinizi tıka basa doldurmayın, eşyalarınıza da nefes alacak alanlar bırakın. Her köşeyi bir eşyayla doldurmak dinlendirici bir atmosfer oluşmasını engellerken, çok sade bir düzenleme de soğuk ve samimiyetten uzak bir  görünüm yaratabilir. Fazlalıklardan kurtulurken de dikkatli olun.