HABERLER

Anasayfa

Haberler

Oturma Odasının A,B,C 'si

Oturma Odasının A,B,C 'si

2014-03-26 14:55:55

Aşağıda sıraladığımız noktalara dikkat ederek ailenizle birlikte yaşayabileceğiniz, rahat bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. 

Odak noktası: 
Her odada bir odak noktası olmalıdır. Oturma odası için gerçek veya yapay bir şömine iyi bir başlangıç olabilir. Yapımda kullanacağınız kütük ve alet edavatınızı hazırlayın. Yazdan istiflediğiniz huş ağaçlarını parlaklık için kullanın ve kullanılmayan ısıtıcınızın önüne de yemyeşil eğrelti otları ya da bir masa yerleştirebilirin.
Mobilyalar
Koltuklarda sunbrella, denim, şönil, süet, deri gibi kullanıcı dostu kaplamalar veya yıkanabilir kılıflar kullanın. İçinden tepsi çıkabilen yan sehpalar veya katlanınca masa olan etajer gibi çok kullanımlı eşyalar ekleyin.
Depolama: 
Oyuncaklar, kitaplar, oyunlar, elektronik eşyalar ve koleksiyonlar için depo alanı oluşturmak bir gerekliliktir. Evde yapabileceğiniz ya da dışarıdan alabileceğiniz hem açık hem de kapalı saklama imkânı sunacak raflar kullanın. Fazla olan eşyaları da sepetlerde, kovalarda ya da başka saklama kutularında depolayın.
Ses ve görüntü sistemleri: 
Büyük medya oynatıcılara düşkünseniz; DVD, CD ve bunun gibi size eşlik eden eşyaları koymak için yer oluşturun.
Güzelleştirin: 
Kırlentler, örtüler ve çarpıcı parçalarla oturma odanıza renk ve desen katın, kişiliğinizi yansıtın.  Evinizin genel dekoru ve renk skalasına göre çalışın. Ayrıca canlı bitkiler kullanabilir ya da raflara kitap tutucu olarak bir vazo çiçek ya da minyatür kaktüsler yerleştirebilirsiniz.