HABERLER

Anasayfa

Haberler

PUF Hakkında Herşey !

PUF Hakkında Herşey !

2014-04-10 08:31:35

Kanepe, koltuk yada karyolanın tamamlayıcısı puflar hem birer depolama ünitesi, hem de sehpa olarak çok kullanışlılar.

  1. Pufların en güzel tarafı yan sehpa gibi de kullanılabiliyor oluşları. Kanepe ya da koltuğunuzla aynı yükseklikte ya da bir 10 cm daha alçak olanları özellikle çok kullanışlı olabilir. Üzerine bir tepsi koyarsanız kahve fincanı ya da bardak gibi dökülme riski olan şeyleride sabitleyebilirsiniz. Tepsi kenarlarının puf ile aynı ebatlarda olmasına özen gösterin ki yan tarafında ayaklarınızı uzatacak kadar yer kalabilsin.
  2. Bir puf hiç bir zaman bir kanepe kadar ön planda değildir. Pufunuzu odak noktası kılmak için desenli bir pufu veya kapitone hatlı bir pufu tercih edebilirsiniz.
  3. Genellikle pek çok koltuk artık pufuyla beraber takım halinde bulunabiliyor. Ama pufunuzu koltukla takım yapmak yerine daha farklı tarz ya da desende bir puf tercih etmeniz daha etkileyici bir görünüm yaratmanızı sağlar. Örneğin keten bir koltuk ile deri bir puf ya da minimal tarzda bir koltuk ile ince ahşap ayaklı retro bir puf kombinasyonu deneyebilirsiniz.
  4. Pufları çoğu kez ayaklarımızı uzatmak için kullandığımızdan döşemelik olarak seçilen kumaşın sağlam olması önemli bir nokta. Kılıfı çıkabilen ya da lekeyi tolere eden kumaşlar iyi bir tercih olabilir.
  5. Eğer küçük bir eviniz varsa depolama seçenekli bir puf edinebilirsiniz. Böylelikle her anlamda işlevsel olmasını sağlayabilirsiniz. 
  6. Puflar sadace oturma odasına ait bir mobilya değildir. Antre, yatak odası, çocukların odasında da pekala kullanılabilir. Yatak ucuna ince uzun hemen hemen yatağın ebatlarıyla aynı olan bir model tercih edebilirsiniz. Ayrıca depolamalı seçenekleriyle yatak örtüsü gibi yatak odasındaki fazlalıkları da saklayabileceğiniz bir alan oluşturmuş olabilirsiniz. Benzer şekilde antrede bank yerine sandıklı puflarla da işlevsel bir alan oluşturmanız mümkün olabilir.
  7. Arkasında hafif çıkıntıları olan puflar koltuk işlevide görebilir. Ayrıca pufların üzerine throw atarak daha şık görünmelerini de sağlayabilirsiniz.